پرش لینک ها

مدیتیشن به روش ASMR: آبشار

‌اِی اِس اِم آر یک واکنش طبیعی و بدون ھیجان در بدن هست که توسط بسیاری از افراد در پاسخ به محرک‌ھای مشخص ایجاد میشه. این محرک‌ھا می‌تونن صداھای مختلف مثل صدای پچ‌پچ کردن، صدای بارش باران، صدای آتش، صدای مکث‌ھای آرامش‌بخش باشن.

مدیتیشن اِی اِس اِم آر یک تجربه‌ی شنیداری خاصه که به عنوان یک شکل از مدیتیشن شناخته میشه و معمولاً در این نوع مدیتیشن, افراد با شنیدن صداھای آرامش‌بخش حالتی از آرامش و رضایت رو تجربه میکنن و تمرکز بیشتری بر روی خودشون دارن. این تجربه‌ی شنیداری می‌تونه باعث کاھش استرس و اضطراب، افزایش تمرکز، بهبود خلق و خو و بهبود خواب افراد بشه.

تلگرام

Telegram

کست باکس

Castbox

گوگل پادکست

Google Podcast

اسپاتیفای

Spotify

چشماتون رو ببینید.درخشش نور طبیعت رو از پشت چشمان بسته خودتون حس کنید…

هوا آرام و معتدله. گرمای نور خورشید نرمانه پوستتون رو گرم می کنه. شما در یک دشت وسیع قرار دارید. علف‌های دشت با باد آروم می لرزن. از دور، صدای زنبورهای کوچکی که به دنبال گل های وحشی هستند، میاد.

 به آرامی شروع به حرکت کنید. پاهاتون رو در هر قدم احساس کنید و هر لحظه رو با آگاهی کامل تجربه کنید.

پشت به افق بیکران دشت، رودخانه کوچکی پیش رویت شماست، به سمت رودخانه حرکت کنید.

صدای آب رودخانه به تدریج واضح تر میشه. این صدا، صدای زندگیه. به اون گوش بدید.

قایق کوچکی رو در کنار ساحل رودخانه می‌بینید، به سمتش حرکت کنید. سوار قایق بشید.  زیر قایق، آب رودخانه خنک و آرام در حال جاری شدنه.به حس عمیق آرامشی که از خلوت دشت و سکوت آن برخاسته میشه توجه کنید. نسیمی سبک و خنک که از زمین خشک و گرم می‌وزه، پوستت رو لمس می‌کنه.

وقتی قایق شروع به حرکت می‌کند، یک صدای آهسته و ریتمیک ایجاد میشه؛ صدایی که با تماس آب با سنگ‌های کوچک رودخانه و زمین خشک ایجاد میشه.

حالا شما در حال حرکت به سمت یک آبشار هستید. صدای آبشار، همچون موسیقی زیبایی در گوش شما به صدا در میاید.

هرچه نزدیک تر میشید، صدای آبشار بلندتر میشه. این صدایی که می شونید، همه نگرانی ها و استرس هاتون رو از بین می بره.

حالا شما در زیر آبشار هستید. جاری شدن آب روی بدنتون رو احساس کنین، با این کار بدنتون شسته میشه، شما حالا احساس تازگی و پاکس می‌کنید.

حالا چشماتون رو باز کنید. احساس کنید که این تجربه انرژی جدیدی رو در شما به جریان درمیاره. شما حالا آماده اید تا به زندگی خود ادامه دهید، با احساس تازگی و زندگی جدید.

مقاله های مرتبط به اپیزود در مجله دارما:
سایر مقاله ها

اپیزودهای دیگر این فصل:

فصل های دارما مدیتیشن
این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.