پرش لینک ها

مدیتیشن به روش ASMR: ساحل

‌اِی اِس اِم آر یک واکنش طبیعی و بدون ھیجان در بدن هست که توسط بسیاری از افراد در پاسخ به محرک‌ھای مشخص ایجاد میشه. این محرک‌ھا می‌تونن صداھای مختلف مثل صدای پچ‌پچ کردن، صدای بارش باران، صدای آتش، صدای مکث‌ھای آرامش‌بخش باشن.

مدیتیشن اِی اِس اِم آر یک تجربه‌ی شنیداری خاصه که به عنوان یک شکل از مدیتیشن شناخته میشه و معمولاً در این نوع مدیتیشن, افراد با شنیدن صداھای آرامش‌بخش حالتی از آرامش و رضایت رو تجربه میکنن و تمرکز بیشتری بر روی خودشون دارن. این تجربه‌ی شنیداری می‌تونه باعث کاھش استرس و اضطراب، افزایش تمرکز، بهبود خلق و خو و بهبود خواب افراد بشه.

تلگرام

Telegram

کست باکس

Castbox

گوگل پادکست

Google Podcast

اسپاتیفای

Spotify

یه جای ساکت و آروم پیدا کنید و در حالت مدیتیشن قرار بگیرید، هم میتونید بنشینید و هم دراز بکشید

هر موقع احساس کردید برای شروع آماده‌اید چشماتونو ببندید و با چند نفس عمیق به لحظه حال بیاید.

تصور کنید تو یک ساحل آروم و زیبا هستید.به صدای امواجی که به آرومی به داخل و‌ خارج می‌غلتند و ریتم آرامش بخشی رو ایجاد می‌کنن، گوش کنید.

چند نفس عمیق بکشید. تصور کنید با هر دم، هوای تازه و شور ساحل ریه‌هاتون رو پر می‌کنه و با هر بازدم، تنش‌ها و استرس‌هاتون خارج میشن.

گرمای خورشید رو روی پوستتون احساس کنید. نسیم ملایم به صورتتون برخورد می‌کنه ( نسیم خنک دریا گرمای حاصل از خورشید رو به تعادل میرسون).

اجازه بدید این احساسات همه‌ی استرستون رو رها کنه و شما رو به آرامش برسونه.

حالا یک مشت شن بردارین و تو دستتون لمسش کنید، با این کار حس رضایت درونی رو تو وجودتون تجربه می‌کنین.

دوباره چند نفس عمیق بکشید. همونطور که به نفس‌های عمیق ادامه میدید اجازه بدید افکارتون مانند امواج اقیانوس دور بشن.

آب شفاف اقیانوس، رنگ‌های آبی و سبز پر جنب و جوش رو که زیر نور خورشید می‌درخشن، تجسم کنید. آب اقیانوس اونقدر زلاله که ستاره‌های دریایی و ماهی‌ها به وضوح دیده می‌شن.

حالا بلند شین و آروم آروم به سمت آب حرکت کنین همون طور که دارین راه میرین دونه‌های ریز شن رو بین پاهاتون و زمین احساس می‌کنید. وقتی کل بدنتون رو زیر آب می‌برید متوجه میشید که صدای ساحل با صدای آروم اقیانوس جایگزین شده. اجازه بدین این صدا شما رو به آرامش عمیق‌تری برسونه..

حالا آروم آروم از آب خارج بشید و همونطور که با هر قدمتون ذره‌ای از بدنتون از آب خارج میشه تصور کنید که تمام استرس و تنش تون همراه با آب شسته میشه.

 حالا هر موقع که آماده بودید چشماتونو باز کنید و این جمله رو با خودتون تکرار کنید:

من این آرامش رو در طول روز با خودم خواهم داشت.

مقاله های مرتبط به اپیزود در مجله دارما:
سایر مقاله ها

اپیزودهای دیگر این فصل:

فصل های دارما مدیتیشن
این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.