پرش لینک ها

پرهیز غذایی

ما در مورد پرهیز دیجیتال صحبت کردیم و روش هایی رو برای جایگزین کردن و به کار گیری عادت های جدید ارایه کردیم.

در این بخش می خوایم در مورد پرهیز غذایی صحبت کنیم که می تونه علاوه بر سلامتی بهمون در موندن در مسیر تعادل هم بسیار کمک کنه.

تلگرام

Telegram

کست باکس

Castbox

گوگل پادکست

Google Podcast

اسپاتیفای

Spotify

ما در مورد پرهیز دیجیتال صحبت کردیم و روش هایی رو برای جایگزین کردن و به کار گیری عادت های جدید ارایه کردیم.
در این بخش می خوایم در مورد پرهیز غذایی صحبت کنیم که می تونه علاوه بر سلامتی بهمون در موندن در مسیر تعادل هم بسیار کمک کنه.

پرهیز غذایی شامل پرهیز از هرگونه خوراکی هایی هست که شما از خوردنشون لذت زیادی می برید و در راس اونا فست فودها، برنج و نون، گوشت، مواد قندی مثل شیرینی، شکلات، بستنی، نوشابه‌های انرژی زا و همچنین نوشیدنی هایی مثل قهو، چای و غیره است. خودتونم گول
نزنید که این نوشابه کالری‌نداره، ما راجع به کالری صحبت نمی‌کنیم بلکه طعم شیرین چیزیه که اعتیاد آوره‌ و نیاژ به پرهیز داره.

منظور از پرهیز این نیست که کلا این خوراکی هارو کنار بگذارید بلکه می‌تونید بعضی روزها برنج و نون مصرف نکنید و اگر گیاه خوار نیستید بعضی روزها گوشت نخورید. حتی خوبه که بعضی روزها میوه هم نخورید.

بگذریم که بسیاری از انسان بزاعتشون نمیرسه همین چیزهایی که اینجا نام بردیم رو تهیه کنند و قطعا صحبت راجع به این مسایل در مقابل اونها باعث شرم بنده هست.

می‌تونید یک روز از نوشیدن چای و قهوه خودداری کنید، می‌دونم خیلی ها سردرد می‌گیرن و براشون سخته‌ ولی این سختی بخشی از مسیر هستش پس باهاش بودن کنید.

البته شیرینیحات استثنا هستند و پیشنهاد می‌کنم به جای بعضی روزها مصرف نکردن فقط ‌هر‌ چند‌وقت‌یکبار مصرفشون کنید یا کلا حذفشون کنید.

اینترمینتنت فستینگ یا روزه‌ی متنواب می‌تونه خیلی براتون مفید باشه. منظور از اینترمینتن فستینگ محدود کردن غذا خوردن به یک بازه‌ی زمانی در روز هستش. اگر بار اولی هست که می‌خواید امتحانش کنید می‌تونید از ۱۲ ساعت شروع کنید و کم‌کم به ۱۶ ساعت چیزی نخوردن تغییرش بدید.
در ایترمیتنت فستینگ این ساعت‌ها می‌تونن در حین خوابتون باشن مثلا اگر وعده‌ی آخر غذایی شما ساعت ۸ شب هست اگر ۱۲ ساعت چیزی نخورید وعده‌ی بعدی غذاییتون میشه ۱۰ صبح که کار سختی نیست.
بعضی ها نمی‌تونن صبحانشونو حذف کنن به‌جاش می‌تونن شامشونو حذف کنن و آخرین وعده
ی غذاییشونو ساعت ۵-۶ عصر میل کنن و تا صبح روز‌ بعد چیزی نخورن.
نکته اینجاست که می‌تونید در ساعات روزه آب، چای و قهوه بنوشید که می‌تونه خیلی بهتون کمک کنه.

من ترجیح ام ۱۶ ساعت هست و‌این کارو چندین سال هست انجام میدم و یعنی وعده‌ی آخر‌۸‌صبح هست و وعده‌ی اول غذایی ۱۲ ظهر که زمان ناهار هستش.
کتابی که می‌خوام توی این بخش معرفی کنم کتاب عصر اعتیاد اثر پروفوسر دیوید کورت رایت هستش
از همراهینون سپاسگزاریم

اپیزودهای مرتبط در دارما کلینیک:

خلاصه کتاب عصر اعتیاد توسط دکتر آذرخش مکری :

اپیزودهای دیگر این فصل:

فصل های دارما مدیتیشن
این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.