پرش لینک ها

تمرین

در این فصل، عشق اصیل به شما میگیم که چطور از عشق وجودیتون که ویژگی بارز بیداری هست، استفاده کنید.

تلگرام

Telegram

کست باکس

Castbox

گوگل پادکست

Google Podcast

اسپاتیفای

Spotify

خوش اومدید و ممنون بابت همراهی امروزتون در ایجاد این فضا. در یک موقعیت آرام و راحت که برای مدیتیشن مناسبه، قرار بگیرید. اجازه بدید تا حالت نشستنتون به آگاهی بیشتر کمک کنه. توجه کنید که بدنتون در یک راستا قرار داشته باشه
می‌تونید با حسی که در قسمت پشتی جمجمه سرتون قرار داره، همراستا بشید. زمانی که این حس رو درک کردید، ستون فقرات و پشت گردنتون رو بکشید تا در یک تعادل مناسب قرار بگیره. همچنین، می‌تونید از یک تکیه گاه استفاده کنید تا آرامش بیشتری داشته باشید.
از این تعادل لذت ببرید. گلوی خودتون رو صاف کنید. شانه ها فرورفته و دست ها آروم باشن. نرمی ای که به واسطه آب دهان در گلو ایجاد می‌شه، به قفسه سینه راه پیدا می‌کنه و سپس، وارد دنده ها، شکم، دست ها و پاها می‌شه.
ما به این درک رسیدیم که تمرینی که در حال انجام اون هستیم، خودش به سوی ما اومده. ما این تجربه رو خلق نکردیم وباید یاد بگیریم به حقیقت وجودیمون پی ببریم و به یاد بیاریم که چندین سال از این موضوع آگاه نبودیم. و هنوز هم بسیاری از افراد از اون آگاه نیستن..
ما باید توجه داشته باشیم که هزاران نفر از اشخاصی که این تمرینات رو در گذشته انجام می‌دادن و نسل به نسل به ما منتقل شده، مهم ترین ثروت انسان یعنی آگاهی رو کشف کردن و حالا این ثروت به ما رسیده. ما پذیرای تلاش ها، زحمات و تعهد اون ها به این تمرینات مدیتیشن هستیم.
پس ما باید از اون ها قدردانی کنیم و یکی از راه های قدردانی اینه که الان در کنار همدیگه این تمرین رو در آرامش انجام می دیم و از اینکه در حالت نشسته در میان یک تجربه عمیق هستیم، آگاهی کامل داریم. آیا می‌تونیم نشانه هایی از سعادت حقیقی رو پیدا کنیم؟ آیا ویژگی ای هر چقدر اندک که نشان دهنده سعادت و نیکی حقیقیه رو می‌بینیم؟
برای مثال می‌تونید ارتعاشات حاصل از بدنتون که بیانگر زنده بودنه رو حس کنید. زمانی که این تجربه از بدن و آگاهی حاصل از اون رو درک کنید، همه این ها نشانه هایی از نیکی، لذت و آرامش هستن. جنبه مثبتی از زنده بودن.
هدف از انجام این تمرین که توسط گذشتگان هم بسیار به اون تأکید شده، شناسایی همین ویژگی های مثبته. اینکه این ویژگی ها رو پیدا کنید و با اون ها همراه بشید. هیچ کار دیگه ای نباید انجام بدید. تنها از خوب بودن این تجربه، لذت ببرید. ما با گذشتگانی که این تمرینات رو انجام می‌دادن و افرادی که در عصر حاضر انجام می‌دن، همراه هستیم. پس به خودتون این اجازه رو بدید تا این تجربه رو ببینید و در اون غرق بشید.
اجازه بدید تا این تجربه در شما جریان پیدا کنه و زمانی که با یک حس قدردانی، اعتماد یا پذیرش مواجه بشید، از اون استقبال کنید. حتی می‌تونید حسی شبیه به عشق رو که به واسطه انجام این تمرین دریافت می‌کنید رو حس کنید. یک عشق حقیقی که نشون می‌ده زنده بودن خواسته و آرزوی ماست.
با وجود سختی ها و چالش هایی که با اون مواجه هستیم، در حال حاضر، زنده‌ایم و از این فرصت استفاده می‌کنیم. اجازه بدید تا به واسطه این تجربه و بودن در این لحظه، قلبتون لمس بشه. اجازه بدید تا قلبتون گرم بشه؛ به شما فرصت زندگی کردن داده شده.
پس امروز دقت کنید که آیا روشنی رو در قلبتون احساس می‌کنید یا نه

اپیزودهای دیگر این فصل:

فصل های دارما مدیتیشن
این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.