پرش لینک ها

تنفس

در این فصل، عشق اصیل به شما میگیم که چطور از عشق وجودیتون که ویژگی بارز بیداری هست، استفاده کنید.

تلگرام

Telegram

کست باکس

Castbox

گوگل پادکست

Google Podcast

اسپاتیفای

Spotify

پادکست امروز رو با یک توضیح مختصر درباره عشق اصیل شروع میکنم. همون طور که از قدیم تعریف شده و همه روی مفهوم اون به توافق رسیدند، بیداری یک حالت هشیاری گسترده، آگاهی فراگیر و یک حالت رهایی، خالی بودن و غایب بودنه.
ما به دنبال تجربه بیداری، مهربانی و عشق هستیم. این احساسات در ما وجود داره. حالا اگر بتونیم این احساسات رو در مراحل مختلف رشد لمس کنیم، میتونه خیلی مفید واقع بشه. پس ما برای رسیدن به مراحل مختلف رشدمون، مدیتیشن می‌کنیم. .
اولین مرحله از رشد، توسعه عشق به خود از طریق ذهن آگاهیه. اینکه از انرژی های اطراف خودمون باخبر بشیم و از اتفاقاتی که تجربه می‌کنیم، آگاه بشیم. زمانی که به مراحل بالاتر می‌ریم، عشق رو راحتتر می‌پذیریم به بالاترین حالت بیداری می‌رسیم. در این مرحله، شما عاشق لحظه ای که در اون حضور دارید، هستید.
ما در جستجوی بیداری هستیم. اسم اون رو هر چیزی که می‌خواید بگذارید. این حالت شامل ویژگی ها و خواصیه که می‌تونیم اون رو عشق بنامیم.
در حالت آروم و تعادل قرار بگیرید.
هر چیزی رو که برای حفظ تعادل خودتون احتیاج دارید، فراهم کنید. سعی کنید بدنتون در حالت صافی قرار بگیره، اصلاً نیاز نیست که به خودمون فشار بیاریم. حتی می‌تونید برای حفظ تعادل بدنتون از چیزهای فیزیکی مثل بالشت هم استفاده کنید.
هدف اصلی در این مدیتیشن رهاییه. حالا در این سکوت با من همراه بشید.
آیا می‌تونیم از این آرامش لذت ببریم؟
توجه داشته باشید که تنها چیزی که در این زمان در حال حرکته و از اون آگاه هستیم، تنفس ماست. دم و بازدم؟ تنفس های خودتون رو عمیق تر کنید. حرکت بدنتون در اثر تنفس رو کمتر کنید. هوا رو به درون هدایت کنید و سپس، خارج کنید. تنفس رو در کل بدنتون احساس کنید. ممکنه تنفستون رو در قسمت میانه بدنتون بیشتر احساس کنید. مثل یک جریانی که به بدن وارد و خارج می‌شه. جریانی که در بینی، لب ها و قفسه سینه حرکت می‌کنه. اجازه بدید تا این تنفس‌ها آرامش‌بخش باشن. باید تمرین کنید تا تنفس هاتون شبیه به یک ماساژ درونی باشن.
تنفس رو می‌تونیم شبیه یک موج آروم دریا که به جلو و عقب می‌ره، تصویرسازیش کنیم. موجی که دریا رو آروم می‌کنه. آیا می‌تونید همین حالت رو در مدیتیشن خودتون اجرا کنید؟ و همین حس رو در بدنتون تجربه کنید؟ به کمک تنفس با آگاهی به دنبال یافتن یک حس آرامش و راحتی هستیم. این نوع تنفس برای بعضی از افراد منجر به قوی شدن حس بینایی می‌شه. همون طور که هوا وارد و خارج می‌شه، از اون لذت ببرید. آیا می‌تونید به تنفستون لبخند بزنید؟
آیا می‌تونید تصور کنید این تنفس ما رو به یک سفر لذت بخش می‌بره، اگر اون رو حفظ کنید. این تنفس می‌تونه عمیق و عمیق تر بشه. تنها کاری که باید انجام بدیم، موندن در این حالته. حتی اگر این حس رو به شکل ناچیز یا خیلی نامحسوس تجربه می‌کنید، هیچ اشکالی نداره. این تمرین کمک می‌کنه تا مدیتیشن، تنفس شما رو به آرامش برسوند. از تنفس لذت ببرید. هر زمان که آماده هستید، چشمانتون رو باز کنید. کمی بدنتون رو تکون بدید..

اپیزودهای دیگر این فصل:

فصل های دارما مدیتیشن
این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.