پرش لینک ها

حمایت

در این فصل، عشق اصیل به شما میگیم که چطور از عشق وجودیتون که ویژگی بارز بیداری هست، استفاده کنید.

تلگرام

Telegram

کست باکس

Castbox

گوگل پادکست

Google Podcast

اسپاتیفای

Spotify

آرامش داشته باشید. بدنتون رو در حالت تعادل قرار بدید.
هر چیزی رو که برای حفظ تعادل خودتون احتیاج دارید، فراهم کنید. سعی کنید بدنتون در حالت صافی قرار بگیره، اصلاً نیاز نیست که به خودمون فشار بیاریم. حتی می‌تونید برای حفظ تعادل بدنتون از چیزهای فیزیکی مثل بالشت هم استفاده کنید.
اگر موضوع مدیتیشن که بحث اصلی ما در این سری پادکست هاست رو در نظر بگیریم، تعهد و علاقه ای که نسبت به مدیتیشن داریم، باعث می‌شه تا هر روز تمرینات متنوع رو که برای ذهن، قلب و اعصابمون بسیار مفیده رو انجام بدیم؛ مثل ورزشکار حرفه ای که هر روز به باشگاه می‌ره و تمرین می‌کنه.
اما جنبه دیگه ای از مدیتیشن هم وجود داره که باید به اون توجه کرد؛ این بعد از مدیتیشن درباره پذیرفتن حمایت صحبت می‌کنه؛ اینکه ما در این دنیا به شکل مستقل زندگی نمی‌کنیم و به همدیگه وابسته ایم. زنده بودن ما بیانگر وابستگی بی‌نهایت ماست
مدیتیشن یک حالت درونیه که به کمک اون خیلی روشن و واضح رشد می‌کنیم. این تمرینات باعث می‌شه که حس تعلق به خودمون رو کمتر کنیم و دیگه خودمون رو یک جزء مجزا نبینیم. تأثیر این تمرینات تا حدیه که در نهایت به این نتیجه می‌رسید که موجودیت انسان و تمام متعلقات اون تنها یک توهم بوده.
تجربه‌ای که همه ما در این لحظه تجربه می‌کنیم، حاصل میلیاردها وقایعیه که در گذشته اتفاق افتاده و منجر به شکل گیری این تجربه در زمان حال شده. لحظه‌ای که حاصل تعداد زیادی پدیده بی‌نهایته.
تنها استراحت کنید و از این لحظه لذت ببرید.
بدن ما انعکاسی از تمامی عناصری است که تشکیل دهنده کره زمین، منظومه شمسی و کهکشان هاست. اما زندگی کردن به طور مشخص به جهان هستی ای که ما قسمتی از اون هستیم، بستگی داره. ما به عنوان انسان از چیز متفاوتی تشکیل نشدیم، اما زندگیمون توسط بسیاری عناصر دیگه حفظ شده
از مهم ترین و سریع ترین این عناصر می‌تونیم به تنفس اشاره کنیم که بدون اون تنها چند ثانیه زنده می‌مونیم. توجهتون رو به تنفستون معطوف کنید. تنفس از جمله حمایت هاییه که دیده نمی‌شه. در هر لحظه وارد و خارج می‌شه و ما رو با محیط اطرافمون متصل می‌کنه.
یکی از بزرگان مراقبه می‌گه:” زمانی که من نفس می‌کشم و اکسیژن رو وارد بینیم می‌کنم، جهان هستی در حال خارج کردن هوا و عمل بازدمه و زمانی که من عمل بازدم رو انجام می‌دم، جهان هستی هوا رو وارد می‌کنه.”
این یک جابه جایی سریعه که با کل اتمسفر موجود در کره زمین و ماهیت کیهان و نظام وجودی اون در تبادله. حالا دم و بازدم انجام بدید.
آیا واقعاً تنفس تبادلی میان درون و بیرونه؟ اگر زندگی ما به طور قطع و به طور گسترده به محیط اطرافمون وابستست، آیا این محیط در بیرون از ما قرار داره؟ یا در درونمونه؟ یا از اون تشکیل شدیم؟
هر زمان که آماده بودید، چشماتون رو باز کنید. کمی بدنتون رو تکون بدید. می‌تونید حرکات کششی هم انجام بدید.

اپیزودهای دیگر این فصل:

فصل های دارما مدیتیشن
این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.