پرش لینک ها

محیط

در این فصل، عشق اصیل به شما میگیم که چطور از عشق وجودیتون که ویژگی بارز بیداری هست، استفاده کنید.

تلگرام

Telegram

کست باکس

Castbox

گوگل پادکست

Google Podcast

اسپاتیفای

Spotify

خوش اومدید. از اینکه قسمتی از روزتون رو به تمرین مدیتیشن و بودن در سکوت و آرامش اختصاص دادید تا به جستجوی حقیقت خود و جهان پیرامونمون بپردازیم، از شما ممنونم. ما در این تمرینات به جستجوی آگاهی و تجربه‌ای می‌پردازیم تا سعادت واقعی رو به دست بیاریم. به عبارت دیگه، سعادت حقیقی و حتی سعادت بی‌قید و شرط.
در این مدیتیشن، به بررسی عمیق تر حمایت می‌پردازیم؛ اینکه از حمایت استقبال کنیم و هرچه بیشتر و بیشتر در تمرینات پیش می‌ریم، آمادگی بیشتری برای پذیرش حمایت داشته باشیم.
در یک جای راحت قرار بگیرید. چشماتون رو ببندین و محیط اطرافتون رو حس کنید. فضای اتاقی که در اون قرار دارید یا هر مکان دیگه ای که برای تمرینتون انتخاب کردید. فضای اطراف و تمامی اجسامی که در اطرافتون قرار داره رو حس کنید. حتی می‌تونید حضور بدنتون رو هم احساس کنید.
فضای اطرافتون رو عمیقاً حس کنید. توجه داشته باشید که این یک تجربه مادی نیست. بیشتر شبیه یک حس ذهنیه و محیط اطرافتون می‌تونه به عنوان بخشی از ذهنیت شما احساس بشه؛ اما تشخیص اینکه کدوم قسمت به جنبه درونی تجربه ما و کدم قسمت به جنبه بیرونی تعلق داره، کمی سخته.
پس در همین تجربه رها و غرق می‌شیم؛ در همین تجربه درونی و بیرونی که مجاور همدیگر هستن. اجازه بدید تا محیط اطراف در ما نفوذ کنه. اجازه بدید تا ما رو در بر بگیره. گاهی اوقات به گونه‌ای به نظر می‌رسه که گویی توسط محیط اطرافمون بلعیده شدیم.
همچنین، توجه داشته باشید که در این تجربه از محیط اطرافمون، ذهنمون، بدنمون و دمای هوا نقش مهمی داره. دمای متعادلی که نه خیلی سرده و نه خیلی گرم. دمایی که می‌تونیم در اون دووم بیاریم. می‌تونیم برای گرمایی که در محیط اطرافمون قرار داره، تشکر کنیم و قدردان باشیم. توجه کنید که ما دریافت کننده این گرما هستیم و در حال حاضر از اون استفاده می‌کنیم.
زمانی که تونستید تجربه محیط اطرافمون رو به خوبی حس و درک کنید، هر گونه تراکم یا گرفتگی رو در خودتون احساس می‌کنید.
آرامش داشته باشید و خودتون رو آروم کنید. از اون استقبال کنید و زمانی که آماده بودید، اجازه بدید تا انرژی حاصل از اون آزاد بشه.
در همین حین، اجازه بدید تا آگاهی شما در سراسر این تجربه نفوذ کنه و زمانی که این اتفاق افتاد، اجازه بدید تا حمایت محیط و تمامی عناصر تشکیل دهنده که منجر به شکل گیری این تجربه شدن، مثل دما و تغذیه‌ای که مصرف می‌کنیم، آبی که می‌نوشیم و دم و بازدم ره دریافت کنه.
همه این ترکیبات شیمایی منجر به آشکار شدن این تجربه شدن؛ این آگاهی از حضور بدن به عنوان یک حس عمیقه که با محیط اطرافمون ترکیب شده و موجودیت ما رو تشکیل داده..
به خیریت و خوب بودن این تجربه اعتماد کنید و این هدیه رو دریافت کنید. نیازی نیست کار زیادی انجام بدید. تنها شرایط رو همانگونه که هست، بپذیرید.

اپیزودهای دیگر این فصل:

فصل های دارما مدیتیشن
این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.