پرش لینک ها

نفرت

در این فصل، عشق اصیل به شما میگیم که چطور از عشق وجودیتون که ویژگی بارز بیداری هست، استفاده کنید.

تلگرام

Telegram

کست باکس

Castbox

گوگل پادکست

Google Podcast

اسپاتیفای

Spotify

در مکان مناسب برای شروع مدیتیشن قرار بگیرید. بدنتون رو رها کنید. به اعماق وجودتون برید و آگاهی رو آغاز کنید. توجه کنید که این حس آرامش چقدر می‌تونه به کیفیت آگاهیتون اضافه کنه. آگاهی از درون آرامش نشأت می‌گیره. تنها مزه آرامش و آگاهی رو بچشید. زمانی که تشخیص این دو از یکدیگه سخت شد، تازه به نقطه شروع رسیدید. این نقطه پایه و اساس این مدیتیشنه..
در این قسمت از پادکست ما، عنصر دیگه ای از موانع ذهنی در زمان مراقبه رو بررسی می‌کنیم. عنصر دوم نفرت نام داره. شدت نفرت درجه بندی داره و می‌توند شامل خشم، پرخاشگری و بدخواهی باشه. حتی می‌تونه احساساتی مثل ترد کردن، نپذیرفتن و مخالفت کردن رو هم در بربگیره..
در این مدیتیشن هم به دنبال شناسایی این احساسات هستیم. باید بتونیم زمانی که این احساسات در وجود ما جریان پیدا می‌کنن رو تشخیص بدیم تا تمریناتمون سخت یا پرچالش نباشن. پس حالا بررسی کنید که آیا می‌تونید هر نوعی از نفرت رو در وجودتون احساس کنید یا نه. ممکنه در حال حاضر، همچین چیزی رو احساس نکنید و اگر اینطوره، به نبود حس نفرت توجه کنید..
توجه کنید که در این تجربه هیچ حس نفرتی نسبت به خودتون یا دیگران وجود نداره و همین حس رو سعی کنیدشناسایی کنید. بررسی کنید که نبود حس نفرت چه شکلیه. از طرف دیگه، ممکنه احساس نفرت رو کمی در خودتون پیدا کنید. از کجا این حس رو دریافت می‌کنید؟ آیا می‌تونه حسی در بدنتون باشه که آرزو می‌کردید که ای کاش وجود نداشت؟ یا می‌تونه یک حس آزاردهنده درباره کاری باشه که فراموش کردیدکه انجامش بدید و حالا آرزو می‌کنید که ای کاش انجام داده بودید؟
در این مدیتیشن انواع مختلفی از نفرت می‌تونه بروز پیدا کنه. شناسایی این احساسات و اینکه منبع اون ها در کدوم قسمت از بدن قرار دارن، بسیار مفید واقع میشه. ممکنه مرکز این احساسات در قسمت بالاتنه شما قرار داشته باشه. این همون مکانیه که به دنبال اون می‌گردیم. ممکنه کمی گرفتگی در این نواحی احساس کنید. کمی حس نپذیرفتن. بررسی کنید که تا چه اندازه می‌تونید این احساس رو شناسایی کنید؛ حتی در شکم یا قفسه سینتون یا در قسمت میان تنه.
هدف ما در این مدیتیشن اینه که احساس نفرت رو انکار نکنیم و از اون خلاص نشیم یا به اون پایان ندیم؛ زیرا خود این عمل نوعی نفرته. بلکه برعکس، می‌خوایم اون رو بپذیریم و از اون به گرمی استقبال کنیم و حتی می‌خوایم بررسی کنیم که آیا می‌تونیم از درون این نفرت به عشق برسیم. عشق ورزیدن به حضور نفرت.
اجازه بدید تا به یک حس منحصربه فرد تبدیل بشه. یکی از پدیده های جذابی که در آگاهی رخ می‌ده، همین احساسات زیباست. به طور کامل، از این احساسات استقبال کنید و به طور حقیقی، به اون ها عشق بورزید. حداقل با این کار یک حس مهربانی رو دریافت می‌کنید که یک قدم اصلی برای عمیق تر شدن در آگاهی به شمار می‌ره.
اجازه بدید که این استقبال گرم و پذیرش شما، ما رو به یک عشق بزرگتر که به سمت خود ما سرایز می‌شه، هدایت کنه. گاهی اوقات احساس می‌کنیم که این عشق رو لمس می‌کنیم. حتماً نباید این حس را کامل درک کنید، درصد کمی از اون هم کفایت می‌کنه. اگر هیچ حسی ندارید هم، اشکالی نداره. نگران نباشید.
فراموش نکنید که پذیرش زمان حال به همان شکلی که هست از جمله کلیدی ترین بخش های این مدیتیشنه. نخوایید که به گونه‌ای دیگه با اون مخالفت نکنید. در فضای مدیتیشن اینکه بتونید همه چیز رو همانگونه که هست بپذیرید، بخش بزرگی از رشد و عشق عمیق به زندگی رو تشکیل می‌ده.

اپیزودهای دیگر این فصل:

فصل های دارما مدیتیشن
این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.