پرش لینک ها

التیام درد: بخش اول

زندگی با درد هم از نظر جسمی و هم از نظر احساسی می تونه چالش بزرگی در زندگی ما باشه. با این حال، ما از طریق مدیتیشن می تونیم از توانایی ذاتی بدن برای التیام و تسکین دردها، بهره ببریم.

مدیتیشن به ما اجازه میده به تجربه‌ی دردی که داریم، بدون قضاوت یا مقاومت، تمرکز کنیم. این نوع تمرکز آگاه می‌تونه به ما کمک کنه تا به جای انکار یا فرار از درد، اون رو بپذیریم. این رویکرد می‌تونه سبب کاهش استرس و تنش عضلانی، و در نهایت التیام درد ما بشه.

تلگرام

Telegram

کست باکس

Castbox

گوگل پادکست

Google Podcast

اسپاتیفای

Spotify

زندگی با درد هم از نظر جسمی و هم از نظر احساسی می‌تونه چالش بزرگی در زندگی ما باشه. با این حال، از طریق مدیتیشن، می‌توانیم از توانایی ذاتی بدن برای التیام و تسکین دردها، بهره ببریم.

پیشنهاد می‌کنم یک مکان راحت و آرام پیدا کنید و تنش‌های بیرونی را کنار بگذارید.

در موقعیتی بنشینید یا دراز بکشید که برای شما مناسبه و وقتی آماده شدید، به آرامی چشماتون را ببندید.

.

.

بیایید با چند نفس عمیق شروع کنیم. از طریق بینی نفس عمیقی بکشید، ریه‌هاتون را با هوای تازه پر کنید و به آرامی از طریق دهانتون بازدم کنید و هر گونه تنشی رو که ممکنه در خود نگه داشته باشید، رها کنید…

.

.

با هر نفس، نگرانی‌های روز را رها کنید و به خودتون اجازه بدید که در این لحظه به طور کامل حضور داشته باشید…

همانطور که نفس می‌کشید، تصور کنید نوری گرم و آرامش‌بخش بدن شما را احاطه کرده است، از بالای سر شروع می‌شود و به آرامی به سمت انگشتان پا حرکت می کنه…

این نور حامل انرژی و آرامشه… لمس ملایم آن را در حالی که شما را در برمی‌گیره، احساس کنید… این نور نواحی دردناک شما رو تسکین می‍ده…

حالا، توجه‌تون را ببرید به منبع درد در بدنتون… حضور آن را بدون قضاوت بپذیرید… با هر نفس، این درد را مانند ابری از مه تاریک، تجسم کنید.

همانطور که به نفس کشیدن ادامه می‌دهید، تصور کنید که نور آرامش‌بخشی که قبلاً تصور می‌کردید به آرامی این مه را ذوب و آن را در هوا پراکنده می‌کنه…

.

.

.

شما با این درد تعریف نمی‌شوید، شما قوی‌تر از آن هستید. در فضایی که درد وجود داشت نفس بکشید و آن را با حس گرما و راحتی پر کنید.

نفستون را به عنوان یک انرژی تسکین دهنده تجسم کنید که به هر قسمتی از بدن که نیاز به توجه داره سفر می‌کنه.

.

خودتون را در باغی آرام تصور کنید که توسط زیبایی‌های طبیعت احاطه شده… شما روی یک سطح راحت دراز کشیده‌اید و احساس می‌کنید کاملاً حمایت شده‌اید. همانطور که به نفس کشیدن ادامه می‌دهید، متوجه شوید که نسیم ملایم چگونه هر گونه درد باقی مانده را از بین می‌بره و شما را در حالتی آرام قرار می‌ده…

.

.

حالا ، به آرامی آگاهی خودتون را به نفستون، برگردانید… بالا و پایین شدن سینه خود را احساس کنید، ریتم زندگی، در شما جریان دارد… با هر بازدم، تنش‌های طولانی مدت را رها کنید. بدانید که این مدیتیشن همیشه و در هر زمان که به آن نیاز داشته باشید در دسترس شماست.

.

 شما قدرت مدیریت درد و ناراحتی را با منعطف بودنتون، دارید. وقتی آماده شدید، به آرامی چشماتون را باز کنید و به لحظه حال بازگردید و حس تازه‌ای از آرامش و سبکبالی را با خود همراه کنید.

.

.

.

از اینکه امروز در این سفر با ما بودید از شما سپاسگزاریم. امیدواریم با این تمرین، آرامش و آسودگی پیدا کرده باشید. به یاد داشته باشید، مدیتیشن منظم می‌توانه تأثیر مثبتی بر مدیریت درد شما داشته باشه. مشتاقانه منتظریم تا نظرات و تجربیاتتون رو از مدیتیشن‌ها با ما درمیون بذارید.

مقاله های مرتبط به اپیزود در مجله دارما:
سایر مقاله ها

اپیزودهای دیگر این فصل:

فصل های دارما مدیتیشن
این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.