پرش لینک ها

درون یابی 11 (مدیتیشن با موسیقی): حقیقت محض

این مدیتیشن برای کسانیکه بیماری ریوی، قلبی یا هرگونه اختلال ذهنی و روانی دارند مناسب نیست

اگر بخش‌های قبلی درون یابی رو گوش نکردید لازمه بگم که درون‌یابی‌ها به ترتیب هستند و نیاز هست از ابتدا گوش داده بشن. در صورتی که آمادگی لازم رو نداشته باشید نه تنها نمی‌تونید باهاش ارتباط لازم رو برقرار کنید بلکه ممکنه تجربه ناخوشایندی داشته باشید. بنابراین لطفا به ترتیب گوش بدید.

این اپیزود به کشف “حقیقت محض” که یک منبع پایدار و تغییرناپذیر از سعادت و آرامش است متمرکز هست. و به ما کمک می‌کنه به منبع دائمی و تغییرناپذیر خوشبختی و سعادت در درونمون وصل بشیم، منبعی که فارغ از شرایط خارجی و محیطی هست.

تلگرام

Telegram

کست باکس

Castbox

گوگل پادکست

Google Podcast

اسپاتیفای

Spotify

قبل از شروع این اپیزود می‌خواستم کناب ابرانسان که نوشته‌ی خودم هست رو معرفی کنم. این کتاب یک کتاب علمی تخیلی راجع به آینده و هوش مصنوعیه که درون مایه فلسفی داره. این کتاب پیشبینی آینده نیست بلکه فقط به شما ابزار بلند فکر کردن و آینده نگری می‌ده. نسخه‌ی صوتیش هم موجوده. اگر ترجیحتون شنیدن هست می‌تونید‌ گوشش بدید. لینک‌هاشون رو در توضیحات گذاشتم میتونید مراجعه کنید.

خوب بریم سراغ درون یابی یازدهم،

قبل از شروع لازمه بگم که ‌درون­یابی‌ها‌به ترتیب هستن و‌ اگر درون­یابی‌های قبلی رو گوش ندادید حتما برگردید و از ابتدا گوششون بدید.

ما ده اپیزود از درون­یابی رو تا الان منتشر کردیم و تک‌تک بازخوردهای شما برای ما با ارزشه. لطفا تجربتون رو با‌ ما به در کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

این اپیزود درون­یابی با سبک دیگه‌ای از موسیقی‌خواهد ‌بود. این نوع موسیقی ضرب‌­آهنگ تند تری داره.

این نوع ضرب آهنگ به دلیل اثری که روی مغز می‌گذاره تجربه‌ی درونی متفاوتی رو برای شما به وجود میاره علاوه بر این شما رو در حالت هشیارتری نگه‌ میداره که برای یک تجربه‌ی عمیق درونی لازمه، بنابراین پیشنهاد می‌کنم مثل یک غذای جدید باهاش برخورد کنید و چند بار گوش بدید تا باهاش ارتباط بگیرید.

لطفا یک مکان مناسب پیدا کنید که برای درون یابی مناسب باشه.

برای اغلب ما معمولا منبع خوشبختی و سعادت در سلامتی، زیبایی، تغذیه مناسب، تایید ‌خانواده و دوستان و شبکه‌ی انسانی اطرافمون، روابط اجتماعی و عاطفی، خانواده و‌کودکان، شرایط اقتصادی، داشتن شغل مناسب و در مراحل عالی­تر هنر، خلاقیت، ژرف­اندیشی، کارافرینی و کمک به دیگران می‌تونه باشه.

حتی چیزای ساده­ی مثل آب و هوا هم می‌تونه روی احساسی که ما تجربه می‌کنیم تاثیر بگذاره و همه‌ی این‌ها طبیعی هستن.

نکته‌ای که نباید فراموش بشه در کنار همه‌ی این منابع که وجودشون لازمه اینه که هیچ کدوم از این‌ها ابدی نیستن و گه‌گاه یکی یا چندتاشون وجود ندارن.

در این شرایط چون منبع احساس خوشبختی حذف یا کمرنگ شده احساس ناخوشایندی جایگزینش می‌شه که مارو به سمت یاس و نا امیدی و افسردگی سوق می‌ده.

این که ما منبع احساس خوشبختی رو توی خودمون پیدا کنیم و یاد بگیریم از چیزهای ساده و کوچیک لذت ببریم خیلی مفیده ولی در این جا قرار نیست راجبع به این منابع صحبت کنیم. ما قراره راجبع به منبعی صحبت کنیم که هیچگاه نه کمرنگ میشه نه از بین میره. همیشه با شماست و هیچگاه از دست نمی‌دیدش.

من اسمشو میگذارم حقیقت مطلق یا فضای آگاهی، شما هر اسمی که دوست دارید براش انتخاب کنید.

این فضا تغییر ناپذیر و بدون مرزه.

نه آب و هوا روش تاثیری می‌ذاره نه تغییرات ظاهری. نه بود و نبود شریک عاطفی و نه تغییرات شغلی. نه قضاوت و تایید دیگران و نه حتی شرایط اقتصادی و سیاسی.

این فضا چیزی نیست که من بخوام راجع بهش صحبت کنم بلکه باید درون خودتون پیداش کنید و پیدا کردنش هم نیازمند یک تجربه‌ی درونیه.

.

.

توجهتون رو بیارید به تنفستون

.

می‌خوایم با‌ 4 شماره‌‌دم ۴ شماره حبس،4 شماره بازدم و مجدد 4 شماره حبس انجام بدیم و ‌این کار رو چند بار تکرار کنیم.

سعی کنید در حین بازدم­ها شش‌هاتون رو کاملا خالی کنید.

نفس عمیق ۲،۳،۴ حبس، ۲، ۳،۴، بازدم ۲،۳،۴، حبس ۲،۳،۴

(تکرار)

اجازه بدید تنفستون به ریتم طبیعیش برگرده.

.

ازتون می‌خوام روی بازدمتون تمرکز کنید

.

با هر بازدمی که انجام می‌دید عمیق‌تر و عمیق تر در فضای درونی آگاهی فرو می‌رید.

.

.

.

اجازه بدید موسیقی و نفس‌هاتون شما رو به عمق یک تجربه‌ی عرفانی هدایت کنن.

موسیقی پایانی:
کتاب های معرفی شده در اپیزود:
سایر مقاله ها

اپیزودهای دیگر این فصل:

فصل های دارما مدیتیشن
این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.