پرش لینک ها

عشق حقیقی

در این فصل، عشق اصیل به شما میگیم که چطور از عشق وجودیتون که ویژگی بارز بیداری هست، استفاده کنید.

تلگرام

Telegram

کست باکس

Castbox

گوگل پادکست

Google Podcast

اسپاتیفای

Spotify

من خیلی خوشحالم که که این سری از پادکست‌ها را با شما به اشتراک می‌گذارم. قبل از شروع اولین مدیتیشن، یک توضیح مختصر درباره عنوان این سری از پادکست‌ها، عشق اصیل، می‌دم. عشق اصیل مرجعی برای تجربه آرامش و صلحه که با اسم Zen شناخته می‌شه. در این حالت ما مفهوم بیداری و هشیاری را که هدف از اون توانایی دیدن ذات حقیقیمون هست رو به طور کامل درک می‌کنیم.
یکی از ویژگی‌های معمول این تجربه، زمانیکه اون رو درک و در وجودمون تثبیت می‌کنیم، یک حس عمیق محبوب بودن، مهربانی و دلسوزی رو از اعماق وجودمون حس می‌کنیم. ایده اصلی این دسته از مدیتیشن‌ها درک عمیق احساساتی مثل مهربانی، عشق و شور و شوق زیاد هست که می‌تونیم حسش کنیم.
تجربه چنین احساساتی در تمامی مراحل تمرین امکان پذیره و خیلی مفید و اثربخشه.
در یه حالت آروم و نشسته قرار بگیرین. به چیزی تکیه بدید، مثل بالشت، مبل یا چیزی شبیه به یه تکیه گاه. اگر به جایی تکیه ندادید، دقت کنیدکه کمرتون صاف و متعادل باشه. ممکنه انرژی رو پشت سر خودتون حس کنید که شما رو به بالا می‌کشه. این یه حرکت خیلی جزئیه، یه حسی که تو کل بدنتون در حال گسترشه. زمانی که همچنین انرژی رو حس میکنید، همه چیز آروم میشه. حالا تمرکزتون رو بیارید رو صورتتون، حسش کنید و درش غرق بشید.
با تجربه کردن این انرژی در سر و بدنتون، احساس می‌کنید که شونه هاتون هم به طور همزمان، در حال آروم گرفتنه. ممکنه تو دستاتون احساس گرما کنید. این گرما به قسمت‌های جلوی بدنتون مثل قفسه سینه و شکمتون هم ممکنه سرایت کنه. حس می‌کنید که به سمت پایین بدنتون هم داره جریان پیدا میکنه. اجازه بدید که پاها و انگشتای پاهاتون این گرما و آرامش رو احساس کنه. بدنتون در حالت آرام قرار داره و استراحت می‌کنه.
حالا، این اجازه رو به خودمون می‌دیم تا کمی از مزه آرامش همان طوری که در بدنمون جریان داره، بچشیم. ممکنه سوزشی رو در بدنتون احساس کنید. مثل یه ارتعاش ملایم.
یه تصویر ضمنی از بدنتون در ذهنتون تداعی کنید. این امکان رو به انرژی موجود در بدنتون بدید تا همه بدنتون رو فرابگیره. گاهی اوقات مثل یک نفس گرم همه جای بدن پخش می‌شه. ممکنه سلامتی رو در این انرژی به طور ملایم حس کنید. به بدنتون اجازه بدید تا این تمایز رو احساس کنه. سعی کنید بررسی کنید که آیا چیز مثبت، خوب و لذت بخشی رواحساس می‌کنید یا نه. همون طور که در آرامش به سر می‌برید، اجازه دهید این آگاهی در سراسر بدنتونن جریان پیدا کنه. طوری که انگار شما خود بدنتون هستید.
زمانی که در حالت آرامش قرار دارید، آیا حس مثبت، لذت بخش و سلامتی رو احساس نمی‌کنید؟ ممکنه که این احساسات کمی نامحسوس باشن یا نه می‌تونند در کل بدنتون جریان پیدا کنند. نیازی نیست که دنبال این احساسات بگردید.
تکیه بدید. پذیرا باشید و اجازه بدید تا خودش راو نشون بده. اگه تونستید حسش کنید عالیه. اگه حسش نکردید، باز هم عالیه.
از آرامش درونی خودتون لذت ببرید و اگه حسی شبیه به این رو تجربه کردید، حسی مثل سلامتی، ازش لذت ببرید. نیازی نیست کاری بکنید. فقط تجربه ش کنید.
تو این دقایق نهایی دوباره به آرامش بدنتون توجه کنید. شونه‌ها، قفسه سینه، همه اعضای بدن در حالت آرومی قرار دارند.
ممنون که در این قسمت از پادکست با من همراه بودید و مدیتیشن را انجام دادید.

اپیزودهای دیگر این فصل:

فصل های دارما مدیتیشن
این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.