پرش لینک ها

مسیر: مقدمه

بیشتر مردم در تمام عمرشان درگیرند تا از زندان خوابی که در آن گرفتارند فرار کنند، به جای اینکه به سادگی بیدار شوند.

سم.هریس

اینکه من و تیم دارما اینجا هستیم دلیلش اینه که تصمیم گرفتیم شما رو با خودمون همراه کنیم در راهی که شروع کردیم.

هرکس ممکنه یک مسیر رو برای این بیداری انتخاب کنه. بعضی مسیر‌ها خاکی هستند بعضی‌ها سنگ لاخ، بعضی ها از وسط جنگل رد میشن پر از خطرات مختلف، بعضی ها هم مثل اتوبان صاف وهموارن ولی حتی در اتوبان هم خطر تصادف وجود داره.

توی همه‌ی روش ها هم کلی موانع هست و کلی هم چیزهای وسوسه‌ انگیز هست که می‌تونه باعث بشه برای همیشه وسط راه بمونید و دیگه جلو نرید.

ما فقط اینجاییم که راهو برای شما هموار کنیم. هیچ چشم‌داشتی هم نمی‌خوایم. چشم داشت ما درون کاری که داریم می‌دیم. برای ما این کار بخشی از مسیرمونه که باید انجامش می‌دادیم.

تلگرام

Telegram

کست باکس

Castbox

گوگل پادکست

Google Podcast

اسپاتیفای

Spotify

 

بیشتر مردم در تمام عمرشان درگیرند تا از زندان خوابی که در آن گرفتارند فرار کنند، به جای اینکه به سادگی بیدار شوند.

سم.هریس

اینکه من و تیم دارم اینجا هستیم دلیلش اینه که تصمیم گرفتیم شما رو با خودمون همراه کنیم در راهی که شروع کردیم.

هرکس ممکنه یک مسیر رو برای این بیداری انتخاب کنه. بعضی مسیر‌ها خاکی هستند بعضی‌ها سنگ لاخ، بعضی ها از وسط جنگل رد میشن پر از خطرات مختلف، بعضی ها هم مثل اتوبان صاف و هموارن ولی حتی در اتوبان هم خطر تصادف وجود داره.

توی همه‌ی روش ها هم کلی موانع هست و کلی هم چیزهای وسوسه‌ انگیز هست که می‌توانه باعث بشه برای همیشه وسط راه بمونید و دیگه جلو نرید.

ما فقط اینجاییم که راه رو برای شما هموار کنیم. هیچ چشم‌داشتی هم نمی‌خوایم. چشم داشت ما درون کاریه که داریم می‌دیم. برای ما این کار بخشی از مسیرمونه که باید انجامش می‌دادیم.

مسیری که من شما رو با خودم همراه می‌کنم مسیر مدیتیشن هستش. این مسیر هم مثل‌ همه‌ی مسیرهای دیگه سختی های خودشو داره و نیاز به پشتکار و صبر داره.

دلیل اینکه ما سعی می‌کنیم روش‌های متعددی از مدیتیشن رو براتوان در فصل‌های مختلف بگذاریم اینه که شما سبکی که بیشتر براتوان قابل درک هست رو انتخاب کنید.

هیچ نسخه‌ی واحدی برای بیداری وجود نداره. شما باید مسیر خودتونو پیدا کنید. ممکنه بعد از یه مدت متوجه بشید که مدیتیشن مسیر مناسبی برای شما نیست و رهاش کنید.

ما تلاشمون اینه که فرای عقاید دگماتیک، ما چیزی که یاد گرفتیمو در اختیار شما بگذاریم.

بسیاری از این عقاید دگماتیک همون موانع هستند که انقدر ممکنه درگیرشون بشیم که مسیرو از یاد ببریم. مثل خیلی‌هایی که می‌بینید‌ درگیر ظواهر یک دین، ایدئولوژی یا سنت می‌شن، درگیر روابط استاد و شاگردی میشن، درگیر باید‌ها و نباید‌هایی میشن که اونا رو کاملا از هدفشون منحرف می‌کنه.

هدف ما از مدیتیشن کردن این نیست که راحت بخوابیم، یا استرسمون کم بشه یا عصبانی نشیم یا آدم بهتری باشیم. بلکه این‌ها فقط بخش کوچیکی از نتایج انجام مدیتیشنه.

ما توی مدیتیشن قرار بیدار بشیم.

بیشترین حضور در لحظه‌ی اکنون، ارتباط عمیق با هستی و درک کامل اینکه چه کسی هستیم.

اینکه اولش با توان صدای ما ارتباط برقرار نکنید خیلی طبیعیه. ازتوان می‌خوام صبور‌ باشید و حداقل دو فصل رو با صدایی که بیشتر باهاش ارتباط گرفتید گوش‌‌ کنید حتی اگه براتوان سخته. کم‌کم متوجه میشید که صدای راهنما فقط برای راهنماییه و قرار نیست مثل صدای خواننده یا اخبار گو صاف باشه بلکه محتوا و لحن باید شمارو‌ همراه کنه.

پیشاپیش از همراهی شما سپاسگزارم

اپیزودهای دیگر این فصل:

فصل های دارما مدیتیشن
این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.